Güvenle Tüketebilirsiniz

Bütün mesele insanların dengeli beslenmesi, o yüzden beslenmemiz çok önemli. Gıdada hilecilik, sahtecilik çok yaygın.

Son zamanlarda organik ürünlerin bir trend haline gelmesi, Halkımızda ise sağlıklı ürünün organik olduğuna dair bir algı var. Peki organik ürünler gerçekten bizim hayal ettiğimiz gibi doğal mı? İnsanlar organik üretimin hiçbir kimyasal kullanılmadan yapılan üretim olduğunu zannediyorlar. Eğer sertifika varsa. Hiç kimyasal kullanılmıyor algısı yanlış bir algı. Kimyasal kullanılıyor. Ama daha kontrollü bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’de tam anlamıyla organik tarım yapmak organik tarımın kriterleri nedeniyle mümkün olmadığına inanıyoruz. Çok sınırlı miktarda üretim ile kişisel olarak belki belirli ürünler üretilebilir ancak burada bile tüm şartların sağlanması çok güç. Biz doğal, sağlıklı, kimyasal kalıntısı bulunmayan kusursuz iyi tarım şartlarında, mevsiminde ve sezonunda yetişen sebze meyveleri işleyerek doğal ve katkısız ürünler üretiyoruz.

Türkiye’de yiyebileceğiniz en lezzetli ve sağlıklı yöresel sebze meyve tatlıları bizden alabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Yöre sakini, çiftçilerle birlikte üretiyoruz. İstihdam sağlıyor ve özel şartlar sunuyoruz. Tüm çalışan ekibimizin fabrikamıza ulaşımı ve temel ihtiyaçları yine fabrikamız tarafından sağlanıyor.

Tek amacımız Türkiye’de herkesin bu sağlıklı ürünlere ulaşabilmesi…

Sizleri fabrikamızda misafir etmeyi de çok isteriz. Çaya bekleriz.

Türkiye’de biyoçeşitliliği çok fazla. Bir sürü ot çeşitleri, sebzeler, meyveler yetişiyor. Bitkilere musallat olan, çok sayıda zararlı börtü böcek, hastalıklı, mikroplu virüsler var. Bildiğiniz gibi ülkemizde bahçesinde ürün yetiştirenlerin neredeyse tamamı ilaç kullanıyorlar. Fungusit denilen (bakteri, virüs vb.) hastalıklarda ise problemli bitkiler ortamdan derhal uzaklaştırılır. Çünkü kimyasal ilaç kullanımında dahi bu hastalıkların çözümü de yoktur. Maalesef burada bir denetim yok. Tüm bunlara rağmen ilaçlama yapılması gerekirse aldığımız önlemler bunu minimum seviyede gerçekleştirmemize olanak sağlıyor.

Bizim amacımız kimyasal kullanmadan ve verimi gözetmeden önden tedbirimizi alarak ürün yetiştirmek.
Kabakçızade doğal yollarla, herkesin ulaşabileceği, herkesin doğal beslenebileceği bir üretim yapmayı amaçlıyor. Biz çıktığımız bu yolda Anadolu’daki çiftçilerimizin de bilinçlenmesi ve ürünlerini doğrudan sizlere ulaştırabilmesinin önünü açmayı, yol göstermeyi hedefliyoruz.

Fabrikamız üretimde öncelikle yerli ata tohumlarını, bunun yanı sıra her yıl bu tohumları yeniler. Bu yenileme ise mecbur kalındığından değil, daha iyi ürünler elde etmek için yapılır.

Yerli tohumlarımızın sürdürülebilirliğiyle iligli de ciddi bir araştırma geliştirme sürdürüyoruz. Kendi yerli tohum ambarımızı kurmak üzerine çalışıyoruz. Son olarak bilmenizi isteriz ki, çiftliğimizde geleneksel yöntemleri koruyarak, aynı zamanda gelişmiş teknolojiyle; köylümüzle, kendi topraklarımızda, kendi yetiştirdiğimiz fidelerle size en iyisini ve sağlıklısını ulaştırmak için çalışıyoruz.

Karımızı en yüksek seviyeye çıkarmanın yanı sıra müşteriler için yarattığı değeri esas alarak, lezzetlerimizin kullanan kişi sayısı arttıkça değerinin de artması ile pazar payımızı artırmış olacağız. Müşterilerimizin; satın aldıkları ürünlerin, karşılığında ödedikleri paraya değen şeyler olduğunu hissetmelerini isteriz.


Ürünlerimizi size en iyi şekilde ulaştırmak için paketleme ve kargo gibi maliyetlerimiz var. Fiyatlarımızı daha da uygun hale getirmek için çalışıyoruz. Bu ek maliyetlerde dahil olmak üzere fiyatlarımızı zincir marketler ile aynı tutmaya özen gösteriyoruz.

Hammaddesi sezonunda temin edilebilen sebze ve meyvelerin dört mevsimde tedarik etmek bulundurtmak, yüksek maliyetlere mal olur. Bölgesel ve yöresel sebze meyve tatlılarını pastörize ambalajlarda Türkiye de ve dünyada ilk üreticisi olarak, müşterilerimiz tüketime hazır ambalajlarda, raflarda olabileceğini yeni yeni algılanıyorlar.


Her yerde satılabilecek kadar, dikim ve üretim planlamalarınını yapıyoruz. Bir fikriniz varsa, bize yazın yardımcı da oluruz. Öyle franchising gibi sömürme üzerine kurulu bir yapıyla değil, birlikte bir dükkan açacağız. Biz size, siz herkese Aybalım Yöresel Tatlılar satarsınız. Mutlu mesut geçinir gideriz. Önümüzdeki yıllarda, Türkiye’nin her yerine yöresel lezzetlerin yayılması adına, Aybalım Yöresel sebze meyve Tatlıları adıyla lezzet dolu projeler oluşturacağız. www.aybalim.com adresinden isterseniz iki güne elinizde.

Aybalım’da Doğal yöresel sebze ve meyve tatlılar ile ilgili ne varsa olacak. Ayrıca tatlı meyve sosları ve reçellerimizde var. Aydın’daki tesisimizde başka şeyler de olacak ama o da misafire yok dememek için. Malum, bir yöreye gidildi mi, insanlar o yörenin ürünlerini ister.  Boş çevirmek olmaz.

 Tabi güveniyoruz. O ambalajlar için ne emek veriliyor, bilseniz. E bizi artık tanıdınız, içimiz dışımız bir. Ambalaja o kadar önem veriyorsak içine de veriyoruzdur. Yani şöyle; 12 yıldır bir yanlışımızı görmediniz ya, işte söylediğimizin de gerçek olduğunu bilirsiniz.

Yöresel sebze meyve tatlılarına geleneksel ev tipi doğal üretimlerle ekonomik bir değere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Belki adını duyduğunuz ama daha önce hiç tadına bakma fırsatı bulamadığınız, Yöresel sebze meyve tatlıları bir hayli fazladır. Ülkemize ve şehrimize yeni tatlar ve değerler kazandırmış oluyoruz. Tatlı söz konusu olunca yöresel lezzetleri arıyorsanız. Kabak tatlısı Oskar Kalite Ödüllü Aybalım yöresel lezzetleri Tercih edebilirsiniz.


Diğer yöresel tatlı markaları bizim gibi işine saygı gösterir, iyiliklerini, doğallıklarını, güzelliklerini katarlarsa, onlar da iyi olabilirler.

……Böyle bir soru beklemiyorduk. Birden şaşırdık. Ne desek? Kendimize çok kızarız. Nerede hata yaptık diye çok üzülürüz. Hevesimiz kaçar. Ama sonra yine gelir çünkü biz iyiliğin peşindeyiz. İyiler mutlaka sevilir. 

Beğenmezseniz bize iade edin size yenisini göndeririz. Yine beğenmezseniz nerede hata yaptığınızı görmek için bizzat gelir, beraber tadar beraber yeriz!