Yeni
Aybalım

Üzüm Pekmezi 800 G

Ürün Kodu : T87
Barkod Kodu :
83,00 TL
Paylaş
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade Koşulları
 • Tavsiye Et
 • Ürün Özellikleri

  Üzüm meyvesinin ezildikten sonra çıkan suyun, kaynatılmasıyla yapılan şifalı Doğal bir besindir.

  Hiçbir katkı maddesi içermez. İlave şeker kullanılmamıştır.

  Açıklama

  Üzüm Pekmezi Ülkemizde en fazla üretilen ve tüketilen pekmezdir. Pekmez, uzun yılardan beri Anadolu’da yapılan en önemli besin kaynaklarından biridir. Geleneksel yöntemler ile ürettiğimiz enerji ve Şifa deposu Üzüm pekmezi, Üzüm meyvesinin ezildikten sonra çıkan suyun, kaynatılmasıyla yapılan şifalı Doğal bir besindir.

  Özellikle yoğun kıvamlı ve zengin içeriğe sahiptir. Uzman Doktorlar tarafından da tavsiye edilen Üzüm pekmezi, Demir, oksijenin vücutta tüm dokulara taşınmasına yardımcı olur, kan yapımını sağlar. Kalsiyum kemik erimesinin önlenmesinde etkilidir. Özellikle öksürük, soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıkların tedavisinde, Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara karşı adeta bir kalkan oluşturmaktadır. Protein, enerji, karbonhidrat, kalsiyum fosfor, potasyum bakımından oldukça zengindir. Üzüm Pekmezi içeriğinde yüksek oranda karbonhidrat bulunmasından dolayı enerji kaynağı bir besindir. Özellikle düzenli olarak her sabahları üzüm pekmezi tüketmek gününüzün enerjik ve daha zinde geçmesini sağlar.


  EK BİLGİ. PEKMEZ TÜKETİRKEN VE SAKLARKEN…

  Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. Raf ömrüm2 yıldır. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında Muhafaza edilmelidir.

  Pekmez ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir husus, Pekmezin doğal yapısından ve yoğunluğundan kaynaklanan Kristalleşme ve tortulaşma olabilir. Bu bozulma sebebi değildir. Bu haliyle direkt olarak veya yüksek ısıya maruz kalmadan 65-70 santigrat sıcak suda çözerek tüketebilirsiniz. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

  Pekmezin aşırı miktarı, ishal ve sindirim sisteminde şişkinliğe neden olabilmektedir. Bu nedenle dengeli tüketilmelidir.

  İçeriğindeki yüksek kalori nedeniyle aşırı tüketimi kilo alımına ve vücutta yağlanmaya neden olabilmektedir.

  Pekmezin aşırı miktarı, ishal ve sindirim sisteminde şişkinliğe neden olabilmektedir. Bu nedenle dengeli tüketilmelidir.

  Demir eksikliği olanlarda pekmez, yoğurtla karıştırılarak yenmemelidir. Eğer tek başına tüketilemiyorsa meyvelerle birlikte tercih edilebilir. Böylece demir emilimi daha yüksek olacaktır.
  Aybalım Siparişiniz Özel Ambalajında
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.